Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 5.02.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 04 luty 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Zwykła

5 lutego 2023

1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób uzdalnia nas by pomnażać dobro na ziemi i służyć prawdzie.

2. Wszystkich, którzy pragną zgłębiać Słowo Boże z liturgii najbliższej niedzieli, zapraszamy na spotkania Grupy Biblijnej, które odbywają się w każdy czwartek w sali parafialnej o godz. 18.30.

3. W sobotę, 11 lutego, przypada święto Matki Bożej z Lourdes, które łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza Święta w int. chorych, starszych i samotnych połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem  na sposób Lourdzki. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Do wspólnej modlitwy zapraszamy również wszystkich, którzy opiekują się chorymi.

4. Przy głównych i bocznych drzwiach kościoła zostały już zamontowane bezdotykowe kropielnice na wodę święconą. Pod górną obudową kropielnicy znajdują się czujniki, przez co podkładając pod nie dłoń, spada kilka kropel wody święconej. Nie musimy nic naciskać. Bezdotykowa kropielnica w sposób bezpieczny i higieniczny dozuje wodę na dłonie bez kontaktu z obudową i zbiornikiem wody. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę zostaną przeznaczone na sfinansowanie kropielnic.

5. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w którym m.in. możemy przeczytać o różnych formach życia konsekrowanego.

6. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30.

Odsłony: 508

Czytania na każdy dzień...