Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 9.04.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 08 kwiecień 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

WIELKANOC

9 kwietnia 2023

1. Dzień Zmartwychwstania Chrystusa to największe święto naszej wiary. Tak jak Apostołowie, my dzisiaj mamy być dla świata Świadkami Prawdy o Zmartwychwstaniu. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

2. W atmosferze dziękczynienia składanego Panu Bogu za największy cud Chrystusa pragnę z serca podziękować tym wszystkim, którzy pomogli nam owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu oraz Triduum Paschalnego. Serdeczne Bóg zapłać składam wszystkim kapłanom za celebrowanie liturgii w tym okresie, także za posługę w konfesjonale. Liturgicznej Służbie Ołtarza, Zespołowi SIGNUM z Panią Wiolettą, Panu organiście, członkom Żywego Różańca, Grupie Biblijnej, Paniom Katechetkom oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, Grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami. Niech Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi dobroć serca swoją łaską.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Tradycyjnie tego dnia modlitwą i ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

Od Wielkiego Piątku trwamy na Nowennie do Miłosierdzia Bożego. Dziś i jutro zachęcamy do indywidualnej modlitwy, natomiast od wtorku zapraszamy o godz. 15.00 do świątyni by wspólnie modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

5. W Niedzielę Przewodnią zapraszamy na Koncert Muzyki Sakralnej w wykonaniu Radomskiego Chóru Filharmonicznego pod dyr. Marii Wrzesińskiej oraz radomskich artystów. Koncert, który odbędzie się w naszym kościele rozpocznie się o godz. 16.30. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

6. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli już swój dar na wykonanie mozaiki Chrystusa Nauczyciela. Jeśli ktoś nie miał możliwości otrzymać wcześniej koperty z prośbą o dar na mozaikę Chrystusa w głównym ołtarzu, może ją odebrać dziś przy bocznym wyjściu z kościoła. Koperty wyłożone są na stoliku z prasą katolicką. Mozaika ma być naszym wotum wdzięczności na Jubileusz 35-lecia naszej parafii, który będziemy obchodzić w przyszłym roku.

7. W atmosferze paschalnej radości pragnę Drogim Parafianom i Gościom przekazać świąteczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus umocni nas w świętości. Miłością i nadzieją napełni nasze serca. Niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Oby w naszych sercach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania. Niech Zmartwychwstały przyniesie nam wszystkim pocieszenie i pokój.

Wszelkiej pomyślności i Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.

Odsłony: 429

Czytania na każdy dzień...