Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 7.05.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 06 maj 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

7 maja 2023

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. Jutro przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

3. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Czyńmy to codziennie podczas nabożeństw majowych o godz. 17.30.

4. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z naszej parafii będą przeżywać uroczystość I Komunii Św. Bardzo serdecznie prosimy o uwzględnienie tej okoliczności wybierając się w przyszłą niedzielę na Mszę św. Spowiedź dzieci przed Pierwszą Komunią Św. w sobotę o godz. 10.00.

5. Jak już informowałem, została przesłana do wykonawców pierwsza transza środków z przeznaczeniem na zakup materiałów do wykonania mozaiki. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy złożyli już swój dar. Na dzień dzisiejszy spłynęła połowa z ponad 300 rozdanych kopert. Dziękujemy również rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za dar ofiarny z przeznaczeniem na mozaikę.

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym próbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem.

7. Dziś o godz. 17.00 spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

Odsłony: 405

Czytania na każdy dzień...