Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 18.02.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 17 luty 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

I Ndz. Wlk. Postu

18 lutego 2024

1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Kościół w tym okresie w sposób szczególny zachęca nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. Dziś o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30.

3. W najbliższą środę, 21 lutego, dzieci ze szkoły podstawowej rozpoczną rekolekcje wielkopostne, które potrwają do piątku 23 lutego. Szczegółowy program rekolekcji wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Gorąco prosimy rodziców aby zatroszczyli się o udział swoich pociech w tych specjalnie dla dzieci przygotowanych dniach rekolekcyjnych. Rekolekcje, wspólnie z gronem Katechetów, poprowadzi ks. Wojciech Pawłowski wikariusz parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu.

4. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

5. Zachęcamy do przeżycia Wielkiego Postu z Gościem Niedzielnym. W dzisiejszym numerze pierwsza lekcja wielkopostnej szkoły modlitwy, w której Nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie. W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie.

Odsłony: 372

Czytania na każdy dzień...