Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 16.04.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 15 kwiecień 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkanocna

16 kwietnia 2023

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele określeń: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami pełnimy uczynki miłosierdzia.

O godz. 15.00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.

2. Serdecznie zapraszamy na Koncert Muzyki Sakralnej w wykonaniu solistów oraz Radomskiego Chóru Filharmonicznego pod dyr. Marii Wrzesińskiej. Koncert odbędzie się dziś w naszym kościele o godz. 16.30.

3. Wszystkich, którzy pragną zgłębiać Słowo Boże zapraszamy na spotkania Grupy Biblijnej, które odbywają się w każdy czwartek po Mszy św. wieczorowej.

4. Za tydzień, w ramach przygotowania do I Komunii Św., na Mszy św. o godz. 10.30 dzieci klas trzecich odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. Na tę Eucharystię zapraszamy rodziców oraz rodziców chrzestnych.

5. W przyszłą niedzielę, 23 kwietnia, swoje imieniny będzie obchodził ks. Wojciech Prawda. Msza św. w int. Solenizanta będzie sprawowana o godz. 10.30. Natomiast na Mszy św. o godz. 9.00 naszą modlitwą obejmiemy ks. prof. Marka Tatara, który swoje imienny będzie obchodził 25 kwietnia.

6. Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowe organizuje m. in. pielgrzymkę do Wilna. Pełny program pielgrzymki znajduje się na stoliku z prasą katolicką.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym można przeczytać m.in. o trzech sposobach czynienia miłosierdzia, zapisanych przez siostrę Faustynę w „Dzienniczku”, oraz o tym, skąd bierze się niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi.

Odsłony: 411

Czytania na każdy dzień...