Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 24.04.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 22 kwiecień 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna

23 kwietnia 2023

1. Przeżywając dziś Niedzielę Biblijną i początek Tygodnia Biblijnego częściej sięgajmy po Księgę Pisma św., która jest najwspanialszym listem Pana Boga do człowieka. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania Grupy Biblijnej, które odbywają się w każdy czwartek po Mszy św. wieczorowej.

2. Jutro w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w Niedzielę Wielkanocną, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 24 kwietnia. Tego dnia swoje imieniny będzie obchodził p. Grzegorz Tomczyk nasz organista. Msza św. w int. Solenizanta będzie sprawowana jutro o godz. 18.00.

3. We wtorek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest patronalnym świętem naszego Biskupa Diecezjalnego - Księdza Bpa. Marka Solarczyka. Msza Św. w intencji Dostojnego Solenizanta będzie sprawowana we wtorek w katedrze radomskiej o godz. 18.00.

4. W najbliższy czwartek, 27 kwietnia, na Mszy św. o godz. 16.00 młodzież z naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk ks. Bp. Piotra Turzyńskiego. Polecajmy w modlitwie kandydatów do bierzmowania i ich rodziny prosząc dla nich o łaskę otwarcia na dary Ducha Świętego.

5. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza - w naszej wspólnocie parafialnej - będziemy przeżywać Niedzielę Seminaryjną. Z tej okazji gościć będziemy ks. dr. Daniela Swenda wraz z alumnem piątego roku. Będzie to sposobność do modlitwy i finansowego wsparcia naszego Seminarium. W związku z tym taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na mozaikę Chrystusa Nauczyciela, która ma być wotum wdzięczności na Jubileusz 35-lecia naszej parafii.

7. Jest już Księga Intencji mszalnych na przyszły rok, możemy więc zamawiać intencje w terminach przez siebie wybranych.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym szczególnie polecamy tekst przygotowany na Niedzielę Biblijną. Kilka osób, znanych z mediów, dzieli się z nami świadectwem obecności słowa Bożego i jego przemieniającej mocy w ich życiu.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 404

Czytania na każdy dzień...