Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 21.05.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 20 maj 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Wniebowstąpienie Pańskie

21 maja 2023

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami, nieustannie uobecniając się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać nasze życie. 

2. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które pomagają zgłębiać Słowo Boże niedzielnej Eucharystii. Spotkania odbywają się w każdy czwartek, po Mszy św. wieczorowej w sali obok kancelarii.

3. W piątek, 26 maja, zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

4. W sobotę, 27 maja, o godzinie 10.00, w radomskiej Katedrze 7 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Wszystkich kandydatów do święceń, przez pośrednictwo Matki Kapłanów, zawierzamy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi.

5. Za tydzień przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

6. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na 11. już Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 przy kościele Farnym. Finałem Marszu będzie festyn rodzinny na Placu Corazziego przed Urzędem Miejskim.

7. Czytajmy prasę katolicką. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym m.in. o tym czy traktujemy sztukę sakralną jako niewiele znaczący ozdobnik, estetyczny dodatek do naszych modlitw?

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 371

Czytania na każdy dzień...