Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 28.05.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 27 maj 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Zesłanie Ducha Św.

28 maja 2023

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii. Z sakramentu pokuty w naszym kościele możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

2. Jutro, tradycyjnie w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

5. W obchodzony również w najbliższy czwartek Międzynarodowy Dzień Dziecka na Mszę św. i nabożeństwo zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca oraz ich duchowy wzrost.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o g. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od g. 8.00.

7. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

8. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy Panie z Apostolatu Maryjnego, które przybliżą nam ideę tego Stowarzyszenia i każdemu z obecnych przekażą Cudowny Medalik.

9. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy złożyli już swój dar na wykonanie mozaiki Chrystusa Nauczyciela w głównym ołtarzu naszego kościoła. Dziękujemy również rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych za dar ofiarny z przeznaczeniem na mozaikę.

11. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy m.in. artykuł o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kard. Wyszyńskim oraz odpowiedź na pytanie o znaczenie sformułowania z Koronki do Miłosierdzia Bożego o ofiarowywaniu Bogu Ciała i Krwi, Duszy i Bóstwa Jezusa Chrystusa.

Odsłony: 359

Czytania na każdy dzień...