Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 1.11.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: wtorek, 31 październik 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Wszystkich Świętych

1 listopada 2023

1. Dziś Kościół wychwala Pana Boga za świętych i błogosławionych. Dzięki świętych obcowaniu wierzymy, że Wszyscy Święci są naszymi orędownikami w Niebie i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary.

2. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To dzień szczególnie poświęcony modlitwie za zmarłych, którzy jeszcze oczekują, by dołączyć do grona zbawionych. W dzień zaduszny Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na pięć minut przed każdą Mszą św. będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej. W kancelarii nadal możemy zamówić wypominki roczne, półroczne i jednorazowe.

3. Wypominki wiążą się nie tylko z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych. Chodzi o to, byśmy sobie uzmysłowili, że są to konkretne osoby, które kochaliśmy, z którymi dzieliliśmy swoje życie. One potrzebują nadal naszej miłości, bo ich życie toczy się nadal – w Bogu wszyscy żyją. Przywołujemy więc pamięć o nich z imienia i nazwiska w czasie wspólnotowego nabożeństwa na wzór memento za zmarłych z Modlitwy Eucharystycznej. Modlimy się we wspólnocie parafialnej uświadamiając sobie, że zmarli wciąż do niej należą.

4. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Odsłony: 264

Czytania na każdy dzień...