Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 3.12.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 02 grudzień 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2023

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym wymiarze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Udział w Roratach ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 7.00 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Zapraszamy do udziału w nich całe rodziny, by w młodym pokoleniu kształtować postawę chrześcijańskiego przeżywania adwentu.

3. W pierwszy czwartek miesiąca, który wypada w tym tygodniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, aby modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej parafii.

4. W piątek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce o czystość serca oraz o pełnienie woli Bożej w życiu. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na sfinansowanie prac związanych z montażem mozaiki. Chociaż prace zbliżają się ku końcowi, to jednak na finałowy efekt musimy zaczekać do wykonania rozbudowanej w oprawie lampki wiecznej, która będzie gotowa pod koniec stycznia i umieszczona w przestrzeni mozaiki nad tabernakulum. Do wykonania pozostaną jeszcze schody i oświetlenie mozaiki.

6. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączają się zarówno w codzienne sprzątanie kościoła jak i wsparcie w stołowaniu pracowników, którzy mieszkają na plebanii. Doceniając bezinteresowne gesty życzliwości, wszystkich zachowujemy w życzliwej pamięci i polecamy ich opiece i orędownictwu Niepokalanej.

7. Nabywając opłatek wigilijny, pamiętajmy, aby był on pobłogosławiony. Już od dzisiaj przy wyjściu z kościoła, będzie można nabyć poświęcone opłatki oraz świece Caritas. Składamy serdeczne Bóg zapłać paniom z Żywego Różańca za pomoc w rozprowadzaniu opłatków. Dziękujemy również za dobrowolne ofiary składane przy tej okazji.

8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczynamy cykl adwentowy. Naszym przewodnikiem będzie św. Franciszek z Asyżu. Podążając za słowami: „Odbuduj mój Kościół”, spróbujemy namówić Czytelników, by w swoich sercach zbudowali „stajenkę” gotową na przyjście nadchodzącego Pana.

9. Członków Żywego Różańca zapraszamy dziś na spotkanie i zmianę tajemnic różańcowych o godz. 17.30.

Odsłony: 280

Czytania na każdy dzień...