Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 26.11.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 25 listopad 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla

26 listopada 2023

1. W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwo pierwszopiątkowe zapraszamy o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się w piątek od godz. 8.00. Z sakramentu pokuty możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.

3. Członków Żywego Różańca zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

4. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię. Adwent rozpoczyna też nowy rok liturgiczny, który - zgodnie z programem duszpasterskim - będziemy przeżywać pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomagają w należytym utrzymaniu naszej świątyni w okresie prac związanych z montażem mozaiki, które potrwają jeszcze przez przynajmniej dwa tygodnie. To wyraz naszej odpowiedzialności i świadomości dobra wspólnego jakim jest nasz parafialny kościół. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Pragnę również gorąco podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i przelane na konto parafialne na cele naszej wspólnoty i utrzymanie świątyni oraz na dokończenie trwającej inwestycji. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym znajduje się kalendarz ścienny na 2024 rok z wizerunkami apostołów.

Odsłony: 273

Czytania na każdy dzień...