Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 19.11.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 18 listopad 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła

19 listopada 2023

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Przyszła niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

2. W środę, 22 listopada, przypada wspomnienie Świętej Cecylii - patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji p. Grzegorzowi Tomczykowi, naszemu organiście, oraz Zespołowi SIGNUM z p. Wiolettą Latosek składamy serdeczne podziękowanie za bardzo cenną dla naszej wspólnoty posługę i życzymy, by ich wspólny wysiłek oraz zaangażowanie w śpiew liturgiczny służyło większej chwale Pana Boga i duchowemu pożytkowi wiernych naszej parafii.

3. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które dają możliwość systematycznej i pogłębionej lektury tekstów biblijnych z liturgii niedzielnej. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.30.

4. Od jutra rozpoczną się prace związane z montażem mozaiki. Ułożony marmur wokół tabernakulum stanowi podstawę, na której będą montowane poszczególne części mozaiki, która po bokach będzie otoczona podświetlaną ramą. Na koniec pod tabernakulum będą ułożone marmurowe schody. Wykonawcy planują zakończenie prac za ok. trzy tygodnie. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają wykonanie tej inwestycji składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecamy kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła.

6. Zgodnie z zapowiedzią, po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Odsłony: 272

Czytania na każdy dzień...