Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 12.11.2023

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 11 listopad 2023 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXII Niedziela Zwykła

12 listopada 2023

1. Dzisiaj katolicy w Polsce obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary. Za tydzień odbędzie zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

2. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych, zwana „wypominkami”. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, by jako wspólnota Kościoła pielgrzymującego wspomagać naszych braci należących do wspólnoty Kościoła oczyszczającego się.

3. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone indywidualnie i na dzisiejszą tacę, które przeznaczymy na montaż mozaiki Chrystusa Nauczyciela w prezbiterium naszego kościoła. Rozpoczęły się prace wstępne pod ułożenie marmuru wokół tabernakulum i przebudowę schodów. Ten etap zakończy się w tym tygodniu. Od przyszłego poniedziałku (20 listopada) rozpocznie się montaż mozaiki. Ten etap może potrwać do trzech tygodni. Będzie to się wiązało z pewnymi uciążliwościami, które nierozłącznie związane są z pracami budowlanymi. W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować Paniom, które pomogły w sprzątaniu kościoła w czwartek i piątek i o taką pomoc będę jeszcze prosił w przyszłym tygodniu. Szczegółowo powiem o tym w następną niedzielę.

4. Za tydzień ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Radomiu.

5. W najnowszym Gościu Niedzielnym dowiemy się, którzy święci patronują Polsce i jakie znaczenie ma modlitwa za Ojczyznę. Natomiast rozmowa z watykanistą oraz z polskimi uczestnikami Synodu o synodalności pomoże zrozumieć znaczenie i przebieg tego ważnego dla Kościoła wydarzenia.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 272

Czytania na każdy dzień...