Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 28.04.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 27 kwiecień 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna

28 kwietnia 2024

1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Bożej. Nabożeństwo majowe codziennie o g. 17.30.

2. W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieszenie w tym dniu polskiej Flagi, to sposób na krzewienie patriotyzmu i wypracowanie tradycji eksponowania w ważne dla Polski dni naszej Flagi narodowej.

3. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu. Msze Święte będą sprawowane wg. porządku niedzielnego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Nabożeństwa pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe będą połączone z nabożeństwem majowym o 17.30, a pierwszosobotnie będzie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się wyjątkowo w sobotę, 4 maja, od godz. 8.00.

5. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.00 (przed nabożeństwem majowym).

6. W ostatnim tygodniu została przekazana pierwsza transza środków na wykonanie głównych drzwi wejściowych do naszej świątyni. Wszystkim Parafianom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy również rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za dar ofiarny z przeznaczeniem na nowe drzwi.

7. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, a także wywiad z kard. Giovannim Battistą Re o świętym Janie Pawle II.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 402

Czytania na każdy dzień...