Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 30.06.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 29 czerwiec 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła - 30. 06. 2024 r.

1. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni wyrażała należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy zatem, niezależnie od rodzaju pogody, o odpowiednio godnym stroju, w którym przychodzimy do kościoła.

2. Lipiec od dawna w tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.

3. W tym tygodniu nabożeństwo pierwszoczwartkowe i pierwszopiątkowe o godz. 17.30, a pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 7.00. Spowiedź każdego dnia pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. W związku z okresem wakacyjnym chorych z posługą duszpasterską odwiedzimy we wrześniu.

4. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i zmianę tajemnic różańcowych o 17.30.

5. Przypominamy, że w ramach 9-miesięcznej nowenny przed Jubileuszem naszej parafii, w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy wszystkich wiernych do osobistej modlitwy w duchu dziękczynienia za dar naszej parafii i świątyni.

6. Serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę przeznaczoną na wykonanie frontowych drzwi do naszej świątyni. Montaż nowych drzwi rozpocznie się w tym tygodniu.

7. W najnowszym wydaniu Gościa Niedzielnego znajdziemy odpowiedź na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Odsłony: 153

Czytania na każdy dzień...