Kiedy można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania?

Spowiedź w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną czyli od godz. 6.30 do 7.00 od 17.30 do 18.00.

Ogłoszenia: 7.07.2024

Kategoria: Ogłoszenia Opublikowano: sobota, 06 lipiec 2024 Drukuj E-mail

Ogłoszenia duszpasterskie

XIV Niedziela Zwykła

7 lipca 2024

1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Zwróćmy też uwagę, aby nasza postawa w czasie pobytu w świątyni wyrażała należną cześć dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

2. W czwartek, 11 lipca, przypada święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Dzień jego wspomnienia jest okazją do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

3. Serdecznie dziękujemy za złożone dotychczas ofiary na wykonanie frontowych drzwi do naszego kościoła, które już zostały zamontowane. Przy tej okazji wymieniliśmy również drzwi z zakrystii do prezbiterium. W dalszej perspektywie planujemy wymianę drzwi bocznych kościoła.

4. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym kulisy sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz rozmowa na ten temat z wybitnym historykiem prof. Andrzejem Nowakiem.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

6. Dziś o godz. 17.30 spotkanie członków Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

Odsłony: 322

Czytania na każdy dzień...